Лато диктува модата на силния турнир на “Ивайло”
Двата търновски тима останаха на второ и трето място

Лато (Алеково) спечели категорично детски футболен турнир за Купата на M&BM, провел се на на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

Лато диктува модата на силния турнир на "Ивайло" 1

Надпреварата, която е част от националната програма „Децата и футболът”, се организира от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз.

В турнира участваха осем отбора от региона, съставени от момчета, родени през 2010 година.

Във финала малките футболисти на Лато разгромиха не други, а връстниците си от Етър (Велико Търново) с 5:1.

Лато диктува модата на силния турнир на "Ивайло" 2

На трета позиция останаха Болярчета (Велико Търново), които в спора за призовото място надделяха над Янтра (Габрово) с 4:1 след изпълнение на дузпи над Янтра (Габрово). В редовното време двубоят приключи 1:1.

Пети остана Павликени, победил с 2:1 Академик (Свищов), а в спор за 7-8 място Локомотив (Горна Оряховица) надигра с 3:1 Долна Оряховица.

Купата на победителите беше връчена на играчите на Лато от председателя на ЗС на БФС Бончо Генчев. В награждаването участваше и Николай Христозов, който е координатор в Асоциацията на Българските футболисти.

Ето и индивидуалните награди в турнира

Най-добър вратар – Николай Лисичков (Лато)

Най-добър защитник – Габриел Георгиев (Янтра)

Най-добър полузащитник – Михаил Минчев (Етър)

Най-добър нападател – Християн Христов (Янтра)

Голмайстор – Александър Тотев (Павликени)

Най-техничен състезател – Калин Дъров (Болярчета)

Най-полезен състезател – Радослав Косев (Болярчета)

Най-добър състезател на турнира – Иво Миланов (Лато)

Най-добър треньор –  Ангел Ангелов (Лато)

Награда за специален принос към турнира – Петко Павлов

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира „M&BM“.