Левски изпусна два гола аванс и победата срещу Локомотив София
"Сините" не успяха да сложат край на серията от 4 мача без победа в първенството

Левски направи реми 2:2 като гост на Локомотив София в среща от 18-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за “сините” отбелязаха Марин Петков и Андриан Краев, докато точен за домакините бе Димитър Митков на два пъти.

Левски остана без победа в пети пореден шампионатен мач. Със спечелената точка днес тимът на Николай Костов зае 6-ото място в класирането с 29 пункта, като е с равен брой точки с петия ЦСКА 1948. Локомотив София пък събра 18 точки на 13-ата позиция.

В 26-ата минута Рикардиньо пропусна първия 100-процентов шанс за гол в двубоя. Бразилският нападател уцели гредата на празна врата. Секунди след това Марин Петков навлезе в наказателното поле на съперника и с удар по диагонала вкара за 0:1.

В 45-ата минута Карлос Франса направи фрапантен пропуск. Той получи подаване на празна врата, но стреля много неточно. Така първото полувреме завърши с аванс за ‘сините’.

В 50-ата минута Пламен Андреев направи ключово спасяване и запази преднината на своя тим. В 70-ата минута Андриан Краев направи резултата 0:2 след асистенция на Патрик-Габриел Галчев и “сините” гледаха към победата.

Шест минути по-късно централният нападател Димитър Митков върна един гол за Локо София, наказвайки грешка в защитата на съперника.

В добавеното време Дарлан направи нарушение в наказателното поле срещу Стийв Траоре. Домакините получиха дузпа, която бе реализирана от Димитър Митков за крайното 2:2.

В следващия си двубой Левски приема Локомотив Пловдив на 2 декември, докато на Локо София предстои гостуване на Пирин Благоевград.