Левски Лом докосва върха след шеста поредна победа
Отборът на Благой Кръстанов се доближи само на две точки от първото място

Левски (Лом) се поздрави с комфортна победа с 2:0 над съименика си от град Левски в среща от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига и се доближи на една ръка разстояние от лидерската позиция в групата.

Това бе шести пореден успех за момчетата на Благой Кръстанов, като и в днешния двубой те опазиха вратата си суха.

Левски съхрани 4-ата позиция във временното класиране с мач по-малко, но вече е само на две точки зад водача Севлиево, който в сряда завърши наравно – 0:0, при гостуването на Академия Враца.

Това означава, че ако ломчани, които са единствените в групата, непознаващи вкуса на поражението, спечелят отложеното домакинство срещу Локомотив (Мездра) от втория кръг, ще оглавят подреждането.

Днес, в друга любопитна среща, вторият в класирането Вихър (Славяново) загуби с 3:1 гостуването си в Мездра.

Ломчани трябваше да положат малко повече усилия срещу успешно накъсващия играта Левски (Левски). Първото полувреме завърши без попадение, но само пет минути след подновяването на играта Мариан Огнянов превърна в гол дузпата, отсъдена за нарушение срещу дейния Георги Цеков.

Успокоението в редиците на домакините, които отново бяха окуражавани от многобройна публика, настъпи в средата на втората част, когато Цеков покачи на 2:0 след майсторски завършек, дошъл след негов умел индивидуален пробив.

Осем минути преди края интригата в двубоя съвсем изчезна, след като гостите останаха на терена в намален състав след показания червен картон на Благовест Ленков.

Следващата неделя Левски (Лом) гостува на 16-ия в класирането Трявна, който успя да запише само една победа в изиграните до този момент 11 мача.

Тази седмица ломчани потвърдиха сериозните си намерения през този сезон, осъществявайки трансферен удар с привличането на опитния вратар Диян Вълков.

Юношата на Славия за последно игра във Витоша (Бистрица), а освен това е носил екипите на Литекс, Верея, ЦСКА 1948, Ботев (Гълъбово) и Локомотив (Горна Оряховица).