Левски (Лом) не отпуска педала на газта, прегази и Бдин

Левски (Лом) продължи шеметното си изкачване към челото на Северозападната Трета лига, разгромявайки с лекота последния в класирането Бдин с 4:0 при гастрола си на стадион “Георги Бенковски” във Видин.

Това бе третата поредна победа за момчетата на Благой Кръстанов, като и в нея те съумяха да запазят вратата си суха. Головата разлика в споменатите двубои пък е повече от впечатляваща – 12:0!

Триумфът в областния град изстреля ломчани в Топ 4 на временното класиране. Левски натрупа солидния актив от 15 точки и макар че има мач по-малко, изостава от лидера Севлиево само с 6 точки.

Формацията на Кръстанов на практика реши изхода на двубоя във Видин още в средата на първото полувреме, когато в рамките само на пет минути Цвети Неделчев и Йордан Георгиев бяха точни, за да осигурят на ломчани солиден аванс аванс от два гола.

Негативният развой на дуела обезсърчи домакините от Видин, които започнаха да използват непозволени прийоми, като на моменти си позволяваха неприемливо груби влизания. След едно от тях се стигна до спречкване между играчите на терена.

Ловешкият рефер Никола Петров опита да потуши страстите, оставяйки двата тима в намалени състави след показаните червени картони на Александър Иванов от Бдин и Рангел Абушев от състава на гостите.

Левски продължи да доминира и след подновяването на играта, увенчавайки разнообразната си игра с нови два гола.

Мариян Огнянов се разписа в 73-ата минута след виртуозно изпълнение на пряк свободен удар, а последният спусък бе натиснат от Ивайло Орлинов в заключителните акорди на срещата.

Бдин довърши двубоя девет играчи, след като Стойчо Стойков бе отпратен предварително под душовете след получен втори жълт картон.

В следващия кръг Левски е домакин на 13-ия в подреждането Академик (Свищов).

Бдин остава здраво закотвен на дъното, като до този момент е инкасирал седем загуби в седем мача, а и все още не е отбелязал гол. Видинчани ще изиграят две срещи в следващите седем дни – в сряда те ще гостуват на Локомотив (Дряново), а в неделя им предстои и визита на Вихър (Славяново).

Съставите на двата тима:

Бдин (Видин) : Росен Вергилов, Теодор Тошев, Денис Николов (капитан), Стойчо Стойков, Деян Захариев, Александър Иванов, Кристиан Коцов, Ангел Каишев, Александър Соколов, Петьо Кръстев, Янек Кирилов.

Левски (Лом): Иван Ризов, Васил Сапунджиев, Николай Христов (капитан), Раиф Мурадов, Лъчезар Георгиев, Цвети Неделчев, Гален Ненов, Георги Цеков, Рангел Абушев, Мариян Огнянов, Йордан Георгиев

Резерви: Александър Славейков, Боби Симеонов, Кристиян Григоров, Ивайло Орлинов