Левски (Лом) свали Академия Враца от върха

Левски (Лом) завърши наравно – 1:1, при визитата на стартиралия на скорост Академия Враца, превръщайки се в първия тим, отмъкнал точки от втория тим от града под Околчица в очаквания с повишен интерес сблъсък от петия кръг на Северозападната Трета лига.

След равенството врачани отстъпиха лидерската си позиция. Ломчани, които бяха подкрепяни от няколко дузини свои почитатели, пък съхраниха статута си на непобеден отбор, но останаха в средата на таблицата.

Младите врачани са трети с 13 точки, две зад Вихър (Славяново) и Севлиево. Предвожданият от Благой Кръстанов Левски е 9-ти с 6 точки.

Очакванията за интересен дуел се оправдаха напълно.

Малко преди почивката ломчани се сдобиха с аванс след попадение на подвизавалия се в елитния ешелон Рангел Абушев. Врачани обаче отвърнаха на предизвикателството и още в началото на второто полувреме Кирил Кръстев изравни с глава.

Двубоят изобилстваше от интересни ситуации, като гостите могат да съжаляват за пропуските, направени от Абушев, другата звезда в отбора – Мариян Огнянов, Георги Цеков и Йордан Георгиев.

На свой ред и врачани имаха своите шансове, но Любослав Младенов и Виктор Василев не показаха точен мерник.

Страстите се нажежиха четвърт час след подновяването на играта, когато великотърновският съдия Георги Гинчев отстрани от игра появилия се като резерва играч на домакините Радослав Георгиев.

Последва натиск на ломчани, които обаче така и не съумяха да намерят верния път към вратата на Юлиан Левашки и трябваше да се задоволят с третото си равенство за сезона.

В следващия кръг Левски (Лом) е домакин на Партизан (Червен бряг), а Академия Враца гостува на Академик (Свищов). Мачовете са на 13 септември от 17.00 часа.