Левски се оказа висока летва за Партизан
Сините с комфортна победа с 4:1 при гостуването в Червен бряг

Левски се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след комфортна победа с 4:1 при гостуването на Партизан (Червен бряг).

Домакините стояха доста добре на терена през по-голямата част на първото полувреме, когато все още бяха свежи, но постепенно отпаднаха физически и логично разликата в класата ставаше все по-видима с напредването на времето.

Наставникът на Сините Георги Тодоров заложи на доста експериментален състав, като Патрик Галчев и Георги Александров направиха дебют, а Валери Божинов изведе тима с капитанската лента.

В 34-ата минута играещият треньор на Партизан Любомир Иванов изведе своя тим ред напред след хубав пробив и центриране отдясно – 1:0.

Само минута по-късно обаче Левски изравни след идентична атака – пробив по левия фланг на Здравко Димитров бе последвано от центриране, което намери Валери Божинов непокрит в наказателното поле и ветеранът не сгреши отблизо – 1:1.

Сините сътвориха пълен обрат в 42-ата минута, когато Здравко Димитров порази целта с майсторски удар от границата на наказателното поле – 1:2.

В 64-ата минута Левски поведе с 3:1, след като Петьо Петков си вкара автогол след остро центриране отдясно на Патрик Галчев.

Домакините се сринаха физически и логично инкасираха нов гол – в 84-ата минута Мартин Петков бе точен с глава след асистенция на Марин Петков.