Левски ще се връща на победния път срещу Етър на “Герена”
"Сините" нямат право на нова грешна стъпка срещу новака в елита.

Левски приема Етър в двубой от 10-иия кръг нa efbet Лига, който ще се проведе на стадион “Георги Аспарухов” и стартира от 20:00 часа, а главен съдия ще бъде Иво Андреев.

Възпитаниците на Николай Костов ще искат задължително да се завърнат на победния път и то пред своите фенове.

Както е известно, в предходния кръг “сините” направиха изненадващо равенство 2:2 при визитата на Крумовград в Пловдив, което определено не влизаше в сметките на тима.

Футболистите на Левски имаха преднина от 2:1 до 75-ата минута, след като осъществиха пълен обрат през първата част, но не съумяха да я съхранят и в крайна сметка допуснаха грешна стъпка, завършвайки наравно за първи път през настоящия сезон.

Етър пък, който наскоро записа първия си успех в шампионата, инкасира загуба на “Ивайло” от Локомотив Пловдив с 0:1.

Николай Костов няма кадрови проблеми в състава си и ще може да разчита на всичко най-добро за сблъсъка с “виолетовите” довечера.

Разбира се, единствено трайно контузеният Билал Бари няма да бъде на разположение на специалиста.

Мариян Иванов от отбора на гостите е наказан за един двубой заради червения си картон срещу Локомотив Пловдив и така старши треньорът на Етър Емануел Луканов няма да може да го използва срещу вековниците.

За “болярите” обаче се завръща Пламен Димов, чието наказание изтече, което е добра новина за търновци.

От Палмс Бет предвиждат, че Левски няма да изпита трудности в своето домакинство. Компанията дава коефициент за победа на “сините” от 1.24 срещу такъв от 17.24 за успех на “виолетовите”. Равенството пък е оценено на 7.19.

Ето и вероятните стартови състави на двата тима:

Левски: Андреев, Кордоба, Димитров, Петрис, Митков, Краев, Уелтон, Ел Джемили, Дарлан, Рикардиньо

Етър: Величков, Стоянов, Георги Ангелов, Димов, Христов, Моран, Янко Ангелов, Кнежевич, Бетегон, Станев, Тошев