Локо (ГО) с първа победа у дома
Седмица след успеха си в Габрово "железничарите" сломиха и Септември (Симитли)

Възраждането на Локомотив (Горна Оряховица) под ръководството на Георги Иванов продължи, като “железничарите” записаха и първия си домакински успех във Втора лига през този сезон – 3:0 срещу Септември (Симитли).

Миналия уикенд Локо стигна до първата си победа в кампанията, надигравайки коравия Янтра (Габрово) на неговия стадион “Христо Ботев”.

Юбилярят Владислав Мирчев даде аванс на горнооряховския тим седем минути преди почивката, а след антракта домакините затвърдиха своето превъзходство с попадения на Джунейт Яшар и Даниел Стоянов.

Локо е 14-ти във временното класиране с 10 точки, колкото имат и намиращите се над него Добруджа и Созопол. Според правилника на Българския футболен съюз, когато повече от два отбора имат равен точков актив, те се подреждат в мини-класиране, изготвено от всички изиграни мачове между тях.

Преди началото на двубоя със Септември, превождан от Тодор Киселичков, председателят на Постоянната комисия по спорт и младежки дейности в ОбС Георги Бижев връчи фланелка с № 300 на Владислав Мирчев, който вече има 300 мача в професионалния футбол.

Фланелка № 50 пък получи Петър Чалъков, който в миналия кръг срещу Янтра изигра 50-ия си мач с екипа на горнооряховския тим. Заради натрупани жълти картони Чалъков не игра срещу Септември, но от следващия мач отново е на линия.

В следващия кръг, който ще се играе след паузата заради мачове на националните отбори, ансамбълът на Геша гостува на Созопол. Двубоят е на 21 ноември от 14.30 часа.