Локо Пд грабна победата срещу Хебър в зрелищен мач със седем гола
Георги Николов от състава на домакините блесна с хеттрик, но въпреки това отборът му бе победен.

Хебър Пазарджик и Локомотив Пловдив, които се представят на висота от началото на сезона в efbet Лига, се изправиха един срещу друг в сблъсък от 7-ия кръг на шампионата.

В изключително зрелищен двубой, провел се на стадион “Георги Бенковски”, гостите грабнаха трите точки след успех с 4:3 над “гробарите”.

По този начин отборът, воден от Александър Томаш, оглави временното класиране с актив от 19 точки, а Хебър е на 4-ото място с 11 пункта.

Още по-интересното в срещата между пазарджишкия тим и Локомотив бе това, че всички попадения паднаха през първото полувреме.

В 3-ата минута Джовани се разписа след асистенция на Георги Минчев, но Георги Николов с глава в 11-ата минута възстанови равенството на таблото.

В 18-ата минута Николов отново отбеляза за Хебър, донасяйки пълния обрат за домакините в срещата.

С мощен шут в 25-ата минута обаче Калоян Костов върна Локомотив в мача, а в 38-ата минута Бабакар Дион дори изведе “смърфовете” за втори път напред в резултата.

Георги Николов от състава на “гробарите” оформи своя хеттрик в 44-ата минута, но Ефе Али с глава сложи точка на спора за пореден успех на “черно-белите” в първенството.

Хебър Пазарджик – Локомотив Пловдив (3:4)

0:1 Джовани (3′)

1:1 Георги Николов (11′)

2:1 Георги Николов (18′)

2:2 Калоян Костов (25′)

2:3 Бабакар Дион (38′)

3:3 Георги Николов (44′)

3:4 Ефе Али (45+3′)

Стартови състави:

Хебър Пазарджик: 32. Матвей Игонен, 43. Жоао Сеско, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 8. Карлос Охене, 17. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов;

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 21. Марсел Канади, 24. Лазар Марин, 3. Богомил Божуркин, 23. Сашо Лебанов, 99. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски

Старши треньор: Любослав Пенев

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 16. Кристиян Пешов, 6. Христов Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Георги Минчев;

Резерви: 81. Кристиан Томов, 19. Кристиан Мендоса, 33. Георги Каракашев, 11. Петър Андреев, 17. Алфа Конте