Локо София се справи с Ботев Враца и задълбочи кризата при “зелените”
В герои за гостите се превърнаха Гонсало Кардосо и Антони Иванов, а през първото полувреме домакините уцелиха на два пъти гредата.

След като в миналия кръг допусна унизителна загуба с 0:6 от Ботев Пловдив, отборът на Локомотив София се завърна на победния път.

“Железничарите” надделяха над Ботев Враца с 2:0 на стадион “Христо Ботев” в двубой от 16-ия кръг на родната efbet Лига.

Така тимът на Данило Дончич задълбочи кризата при “зелените”, за които това бе пета поредна загуба в първенството.

Домакините можеха да излязат напред в резултата още в 21-ата минута, когато Мартин Христов се извиси в наказателното поле и отправи удар с глава, но топката се отби в напречната греда.

8 минути по-късно късметът отново бе на страната на гостите от София, като този път лявата греда попречи на играчите на Ботев Враца да поведат след изстрел на Стефан Велев.

Изненадващо или не – в 30-ата минута Локомотив София поведе в резултата. Точен за “железничарите” бе Гонсало Кардосо, който се разписа с глава след изпълнение на корнер.

В 60-ата минута интригата в срещата приключи, след като Антони Иванов с прецизен удар се разписа.

В следващия кръг Ботев Враца ще гостува на Славия, а Локомотив София ще се изправи срещу Локомотив Пловдив.

Във временното класиране тимът на Христо Янев заема предпоследното 15-о място с актив от 10 точки, а този на Данило Дончич е на 12-ата позиция със 17 пункта.

Ботев Враца – Локомотив София (0:2)

0:1 Гонсало Кардосо (30′)

0:2 Антони Иванов (60′)

Съставите на двата тима:

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 4. Луиз Фелипе, 20. Мартин Христов, 7.  Момчил Цветанов-К, 77. Стефан Велев, 37. Марио Киконда, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 21.  Бубакар Траоре, 19. Браян Переа

Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 9.  Даниел Генов, 3. Мартин Кавдански, 18. Диого Барбоса, 16. Красимир Тодоров, 11. Жан Пиер Да Силва, 24. Мартин Смоленски, 26. Луга Джиле

Старши треньор: Христо Янев

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 22. Ивайло Найденов, 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев-К, 31.  Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 20. Диого Тейшейра, 9. Калоян Кръстев, 13. Галин Минков, 5. Даниел Ками, 16. Симеон Мечев, 15. Лука Иванов, 93. Стефан  Ламбезе, 98. Стив Траоре

Старши треньор: Данило Дончич

Феновете на футбола могат проследят събитията в реално време чрез bet365 айфон приложение. Това иновативно приложение предоставя бърз и лесен достъп до последните резултати, статистика и залози, предлагайки на потребителите удобство и разнообразие.