Лудогорец няма спирка, размаза Локомотив Пловдив

Лудогорец разгроми Локомотив (Пловдив) с 6:1 в мач от 28-ия кръг на българската efbet Лига. „Орлите“ поведоха още в 45-тата секунда, след хубав гол с глава на Моци. Вандерсон добави две попадения в 13-тата и 22-рата минута. Четвъртият гол отбеляза Каули Оливейра. В 67-тата пловдивчани върнаха един гол, след много хубав удар на Муслимович. Жоржиньо обаче възстанови аванса на домакините в в 74-тата. Крайният резултат бе оформен от Чибота в 87-тата, след много красива атака на Лудогорец.

Лудогорец си подпечата титлата още през предния кръг, но ще се бори да завърши сезона без нито една загуба. Това е 20-та победа за шампионите плюс 8 равенства. Поражението не променя много ситуацията на Локомотив в подреждането. „Железничарите“ делят третото място с Левски, но „сините“ гостуват на Берое утре и при евентуална победа, ще се изкачат до 2-рата позиция.

Павел Върба не можеше да разчита на голмайстора Клаудиу Кешерю и плеймейкъра Марселиньо, които са аут заради контузии.

⚽ Стартов състав на Лудогорец срещу Локомотив (Пловдив)✔️ Направете вашите прогнози до началото на мача на…

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Saturday, June 27, 2020

Гостите излизат без наказания Анте Аралица, а Митко Илиев е получил почивка. С оглед предстоящия финал за купата, Бруно Акрапович е оставил извън стартовата единадесеторката Мартин Луков, Парвиз Умарбаев и Бирсент Карагерен.

Преди началото на мача, пловдивчани направиха шпалир за Лудогорец, в знак на уважение за спечелената 9-та поредна титла.

Шампионите откриха резултата още във първата минута. Антон Недялков центрира превъзходно, а Козмин Моци изпревари Масоеро и с хубав удар насочи топката точно в ъгъла на Пиргов за 1:0.

Локомотив отговори с удар на Доминик Малонга, но топката излезе в аут.

В 13-тата Вандерсон покачи преднината на Лудогорец. Джордан Икоко центрира отдясно, топката попадна точно в линията между отбраната и вратаря на Локомотив, а промънкалия се Вандерсон прониза мрежата на „смърфовете“.

След още 8 минути Каули опита да прехвърли Пиргов с много красив удар, но топката се отби в горната греда и попадна в Жоржиньо, който от няколко метра я прати право във вратаря на „черно-белите“.

В следващата минута домакините стигнаха до класическа преднина. Марвис Чибота пусна с пета към Вандерсон, който с технично отиграване прехвърли Илко Пиргов.

Лудогорец громи Локомотив! "Зелените" вече водят с 3:0, а е само 22-рата минута. Автор на гола е отново Вандерсон.⚽ Лудогорец 3:0 Локомотив ⚽

Posted by Efbet Лига on Saturday, June 27, 2020

В 35-тата срещата приключи, след като Каули бе оставен непокрит и стреля, първоначално ударът му бе блокиран от Милош Петрович, но коженото кълбо се върна обратно при Каули, който с крави удар препарира вратаря на Локомотив.

В последните минути на първата част Муслимович стреля към вратата на Лудогорец, но Владислав Стоянов се намеси добре, а при една от следващите атаки Пиргов също направи добро спасяване, след удар на Каули.

☝️ ПОЛУВРЕМЕ: Лудогорец води на Локомотив (Пловдив) с 4:0 ⌨️ Какво се случи през първото полувреме 👉…

В 62-рата минута Цветанов изведе Карагерен, който шутира, но топката премина покрай гредата на Стоянов.

Локомотив стигна до почетно попадение в 67-тата когато Николай Николаев намери Кенан Муслимович в пеналтерията на Лудогорец. Нападателя не бе затворен от отбраната на „орлите“, нагласи си топката удобно и с хубав удар простреля Владо Стоянов.

В 73-тата минута Малонга можеше да вкара още един гол за гостите, но се засуети в наказателното поле и последвалия удар, не попадна в очертанията на вратата. Само една минута по-късно Лудогорец възстанови аванса си от 4 гола. Тауата надбяга Акиниеми и пусна топката по земя към наказателното поле, където върху нея връхлетя Жоржиньо.

Лудогорец отбеляза още едно попадение в самия край на мача. Дан Битон намери Тауата отляво, той пусна топката към Чибота, а последният я насочи много технично точно в десния ъгъл на Илко Пиргов.

Стартови състави:

Лудогорец: Стоянов, Недялков, Терзиев, Анисе, Чибота, Жоржиньо, Икоко, Баджи, Моци, Вандерсон, Каули;

Локомотив (Пловдив): Пиргов, Акиниеми, Масоеро, Петрович, Витанов, Клапан, Цветанов, Николаев, Салинас, Малонга, Муслимович;