Люис Хамилтън с исторически полпозишън №100 във Формула 1
Британецът се пребори за победата в квалификацията за Гран при на Испания

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън постигна ново невероятно постижение в този спорт, след като спечели полпозишън номер 100 в квалификацията за Гран при на Испания. Той направи най-бързата обиколка на трасето с реузлтат 1:16.741.

По този начин британският пилот на Мерцедес се превърна в първият пилот, който достига трицифрен брой полпозишъни. Още преди 4 години, Люис Хамилтън счупи рекорда за най-много полпозиции, когато задмина Михаел Шумахер, който е с 68, а Айртон Сена е трети с 65.

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен финишира втори в квалификацията, а на трета позиция завърши съотборника на Хамилтън – Валтери Ботас.

С четвърти резултат се отличи Шарл Льоклер с Ферари, а пети на стартовата решетка в неделя ще бъде Естебан Окон с Алпин. Карлос Сайнц с Ферари допълни Топ 6.

Даниел Рикиардо с МакЛарън е седми, а в топ 10 намериха място още Серхио Перес, Ландо Норис и Фернандо Алонсо.