Макс Верстапен спечели откриващото сезона Гран При на Бахрейн
Провал за Ферари и Мерцедес на пистата "Сахир"

Макс Верстапен постигна победа в Гран При на Бахрейн в неделя, затвърждавайки, че е най-силният пилот във Формула 1 в момента. След като спечели втория си пореден световен шампионат през октомври 2022 г. с четири оставащи старта, нидерландецът се представи феноменално този уикенд в първия старт за новия сезон.

Макс бе над всички на пистата “Сахир”, водейки от началото до края, като спечели Гран При на Бахрейн за първи път в кариерата си. Това се превърна в перфектна вечер за Ред Бул, тъй като Серхио Перес завърши на второ място зад своя съотборник, докато 41-годишният Фернандо Алонсо завърши трети с Астън Мартин.

Пилотът на Ферари Шарл Льооклер отпадна 16 обиколки преди финала заради механичен проблем на болида. Вторият пилот на Ферари – Карлос Сайнц, завърши на 4-ата позиция.

Люис Хамилтън с Мерцедес завърши далеч от подиума на пето място, а съотборникът му Джордж Ръсел остана на седмо място.

В топ 10 се класираха още Ланс Строл (6-то място), Валтери Ботас (8), Пиер Гасли (9) и Алекс Албон (10).

Освен Льоклер, състезанието не завършиха Естебан Окон и Оскар Пиастри, за когото това бе дебют във Формула 1.