Манчестър Сити е последният 1/2 финалист във ФА Къп

Манчестър Сити спечели гостуването си на Нюкасъл от последния ¼ финален мач в турнира за Купата на Англия. „Небесно-сините“ надделяха с резултат 2:0. Първото попадение отбеляза Кевин де Бройне от дузпа в 35-тата минута. Вторият гол отбеляза Райим Стърлинг в 68-та, с хубав диагонален удар извън наказателното поле.

По този начин „гражданите“ се присъединяват към Манчестър Юнайтед, Арсенал и Челси, който също се класираха за полуфиналите на надпревара.

Мениджърът на „джордитата“ Стив Брус е направил 4 промени, спрямо единадесетокраката си от последния шампионатен мач срещу Астън Вила. Анди Керъл води атаката, като това е първи старт за него през календарната година. Останалите промени са : Шон Лонгстаф, Фабиан Шер и Карл Дарлоу.

Пеп Гуардиола също е направи 4 промени, от загубата срещу Челси през седмицата. Клаудио Браво застава под рамката на вратата. Николас Отаменди, Давид Силва и Габриел Жезус са останалите, които получават шанс за изява.

Манчестър Сити наложи натиск още от първите минути, но Нюкасъл бе добре прибран и не допускаше сериозни опасности пред вратата на Дарлоу.

В първия половин час с пропуски се отчетоха Давид Силва, Рияд Марез и Рахим Стърлинг, като при последната ситуация, вратарят на Нюкасъл направи прекрасно спасяване.

В 35-тата минута Кайл Уокър центрира в пеналтерията, където Жезус падна, след като усети ръцете на Фернандес върху себе си. Арбитърът отсъди дузпа, която бе реализирана от рожденика де Бройне. Това бе гол номер 100 за белгиеца в клубната му кариера.

В 66-тата резервата Дуайт Гейл пропусна страхотен шанс за изравняване. Отаменди буквално подари топката на Сент-Максимин. Французинът я задържа добре и центрира остро в наказателното поле, къде Гейл от 5 метра нацели горната греда.

Само две минути по-късно Сити реши всичко в мача. Лапорт намери Фил Фодън, който отклони за Стърлинг. Нападателят си нагласи топката и с диагонален удар извън наказателното поле прониза Дарлоу.

Нюкасъл: Дарлоу, Манкийо, Фернандес, Ласелс, Шер, Роуз, Шон Лонгстаф, Хейден, Алмирон, Сент-Максимин, Керъл;

Манчестър Сити: Браво, Уокър, Отаменди, Лапорт, Менди, Гюндоган, Силва, Марез, Де Бройне, Стърлинг, Жезус;