Мароко пак победи и влетя със стил на 1/8-финалите
Зиеш и компания надвиха Канада с 2:1 и ги оставиха без точка на Мондиала

Мароко успя да постигне втори успех в група F на Световното първенство след 2:1 над Канада и се класира за 1/8-финалите не как да е, а като победител в груповата си фаза, оставяйки зад себе си Хърватия и Белгия.

Мачът започна отлично за Мароко и те откриха резултата още в 4-та минута. Милан Борян излезе извън наказателното поле и с фрапантна грешка прати топката право в краката на Хаким Зиеш, който без проблеми от над 25 метра я прати в опразнената врата за 1:0.

В 23-та африканският тим удвои аванса си. Юсеф Ен Несири успя да укроти топката след отлично подаване от дълбочина и изпрати матиращ изстрел за 2:0.

Пет минути преди почивката Канада върна надеждите си за обрат след като Найеф Агуер беше на пътя на топката след изстрел и след отбиването в него тя влезе в мрежата на Мароко. Това беше и първият автогол, който е отбелязан на Мондиал 2022.

Така Мароко събра 7 точки, а Хърватия остана зад тях с 5 пункта. Белгия е с четири и се прибира вкъщи, а Канада без спечелен пункт.