Мечтата на Клаксвик бе разбита от Мьолде
Фарьорските острови отново няма да имат участник в Шампионска лига

Отборът на Мьолде се наложи с 2:0 над Клаксвик и с общ резултат от 3:2 отстрани тима от квалификациите за групите на Шампионска лига. Норвежците бяха фаворити в тази двойка от самото начало, но те изненадващо загубиха първия двубой като гости с 3:2, което внесе напрежение в техния лагер.

Във втория двубой те също изпитаха сериозни затруднения да преборят съперниците си. Мьолде откри резултата още в 18-ата минута с попадение на Кристиан Ериксен, което за тяхно съжаление бе последното до края на редовното време. Така се стигна до продължения, в които двата отбора отново бяха равностойни. В крайна сметка обаче в 112-ата минута Мьолде взе своето след попадение на Мартин Линес.

Загубата обаче не трябва да притеснява толкова Клаксвик, които надхвърлиха очакванията на всички към тях. Те дори все още имат шанс да влязат в групите на Лига Европа, но това ще се случи при победа в следващия им мач от квалификационната фаза.