Милан приключи контролите с успех
Милан приключи подготовката си за новия сезон в Серия "А" с победа

Милан приключи своята лятна подготовка за новия шампионат на “Ботуша” с успех с 4:2 срещу Новара в последната си проверка преди началото на “Калчото”, което за “росонерите” ще е срещу Болоня на 21 август. Миланистите имаха контрола и вчера, където надделяха над Етойле с 4:0.

Те излязоха напред в резултата още в деветата минута чрез Саму Чуквуезе. Само след няколко минути Ноа Окафор успя да направи аванса на „червено-черните“ двоен. Николо Корти върна едно попадение в 31-вата минута.

Милан стартира отлично и втората част, а по-малко от десет минути след началото му Давиде Калабрия се разписа за 3:1. Лука Принели отбеляза втори гол за Навара в 82-рата минута, а шест по-късно Лоренцо Коломбо оформи крайното 4:2.

По време на летните си контроли Милан записа победи още срещу Лумецане (7:0) и Монца (1:1 и дузпи) и загуби от Реал Мадрид (2:3), Ювентус (2:2 и дузпи), Барселона (0:1) и Тренто (0:1).