Айк и Дейвид Димитров вече са на две стъпки от олимпийски квоти

Айк Мнацаканян продължи силния си рейд на европейската олимпийска квалификация в Будапеща, туширайки на осминафинала в категория до 77 килограма украинецът Ярослав Фильчаков.

Българският представител водеше с 3:1 секунди преди края, а отчаяният опит на съперника му да осъществи атака позволи на Айк да предприеме контра-действие, след което и да го тушира.

На четвъртфинала Мнацаканян ще се изправи срещу победителя от срещата между Матиас Олави Липасти (Финландия) и Денис Хорват (Словакия).

В категория до 67 килограма Дейвид Димитров тръгна със заслужена победа с 3:2 точки над шведа Даниел Соини в оспорвана осминафинална схватка.

Скандинавецът поведе с 2:0 технически точки през първата част, но минута и десет секунди преди края Димитров осъществи зрелищно хвърляне, което беше оценено с три точки. До края на срещата българският борец беше стабилен и не допусна Соини да го атакува.

На четвъртфиналите Димитров ще се бори с победителя от срещата между Мортен Торесен (Норвегия) и Балинт Корпаши (Унгария).

Даниел Александров започна участието си в унгарската столица с хубава победа с 5:0 технически точки срещу поляка Шимон Шимонович.

На 1/8-финала той ще срещне Ислам Абасов (Азербайджан).

Радослав Георгиев също се наслади на успешен старт в най-тежката категория – до 130 кг, надигравайки след умело проведена схватка сърбинът Бобан Живанович със 7:3 технически точки.

В осминафиналите той ще се качи на тепиха срещу Микола Кучми (Украйна).