Шотландецът Макбърни с физическа атака срещу минувач

Шотландският нападател на Шефилд Юнайтед Оливър “Оли” Макбърни най-вероятно ще стане обект на полицейско разследване, след като видео с негово предполагаемо участие стана изключително популярно в социалните мрежи.

На кадрите се вижда как 24-годишният футболист върви заканително към пешеходец, след това се опитва да счупи телефона му с крак, а и част от нанесени удари.

В британските медии се твърди, че жертвата отправил пиперлива шега към МакБърни заради отпадането на Юнайтед от Висшата лига.

Остриетата загубиха елитния си статут, след като записаха едва пет победи, реализирайки 18 гола в 35 мача.

Сбиването с участието на Макбърни е станало малко след домакинската загуба на Юнайтед от Кристъл Палас с 0:2 в събота.

Според публикациите, пострадалият е с рани по лицето и насинено око, но все още не бил категоричен в намерението си да подава жалба в полицията.

Заради разпространеното видео в социалните мрежи обаче може да има самосезиране от страна на органите на реда, които да инициират разследване.

Миналото лято Макбърни беше глобен 28 500 паунда, след като бе заловен да шофира в нетрезво състояние, при това с превишена скорост. Тогава шотландецът се прости с шофьорската си книжка за 12 месеца.

Макбърни, който има 16 мача за шотландския национален отбор, е част от Шефилд Юнайтед от 2018 година.