Нюкасъл разби Челси и се върна в топ 6 на Висшата лига
"Свраките" сложиха край на серия от две поредни загуби с убедителен успех

Нюкасъл направи много силен мач и разби Челси с 4:1 на “Сейнт Джеймсис Парк” в среща от 13-ия кръг на Висшата лига. С този успех “свраките” прекратиха лошата си серия от две поредни поражения. Челси пък допунса първо поражение от 28 октомври насам и остана далеч от топ 6.

Място сред първите шест намери Нюкасъл, който с победата си събра 23 точки и е на две зад петия Астън Вила. Възпитаниците на Еди Хоу доминираха над съперника от Западен Лондон, като гостите играха и с човек по-малко в заключителните минути на срещата.

Първото полувреме на “Сейнт Джеймсис Парк” завърши при резултат 1:1. Александър Исак откри резултата в 13-ата минута, а Рахийм Стърлинг затвърди добрата си форма с попадение в 23-ата минута. Това обаче бе един от малкото положителни моменти за гостите в мача.

В 60-ата минута френският защитник Джамал Ласелс изведе Нюкасъл напред в резултата – 2:1. Секунди по-късно Жоелинтон вкара трети гол за “свраките”.

В 73-ата минута Рийс Джеймс от Челси получи втори жълт картон и остави своите съотборници с човек по-малко, което направи ситуацията на “сините” още по-тежка.

Крайният резултат 4:1 бе оформен от Антъни Гордън в 83-ата минута. Така Нюкасъл зарадва феновете си със страхотна победа и натрупа самочувствие преди гостуването на Пари Сен Жермен в Шампионска лига на 28 ноември.