Отлично! България има пети финалист на купа “Странджа”
Хавиер Ибанес спечели категорично с 5:0 съдийски гласа мача си срещу Луис Оливейра (Бразилия)

България ще има пет представителя на финалите на турнира по бокс купа „Странджа“, след като Хавиер Ибанес спечели категорично с 5:0 съдийски гласа мача си срещу Луис Оливейра (Бразилия). Реферите на двубоя взеха предвид активното поведение на Ибанес на ринга, който с премерени действия и точни удари успя да откаже противника си и получи 30:27, 30:27, 29:28, 30:27, 29:28.

Кубинецът с български паспорт ще спори за златния медал при 57-килограмовите с молдовския боец Дорин Букса. Финалните битки в надпреварата са утре от 15:00 часа. Българските боксьори, които се класираха на финал са Стойка Кръстева (51 кг), Станимира Петрова (57 кг), Даниел Асенов (52 кг) и Радослав Панталеев (91 кг).

Националът ни при най-тежките (+91) Петър Белберов имаше страхотен малшанс в мача срещу украинеца Цотне Рогава, след като получи схващане на бицепса още в първите секунди на мача и трябваше да се оттегли, оставайки с бронзов медал от турнира.