“Пловдивските железничари” взеха своето срещу Арда на “Лаута”
Пета поредна победа за "смърфовете" пред тяхна публика

Локомотив (Пловдив) спечели минимално срещу Арда (Кърджали) с 1:0 и отново “повежда хорото” в таблицата на родния шампионат.

Още във 2-ата минута домакините създадоха добро положение. След центриране отдясно обаче топката попадна в ръцете на Анатолий Господинов.

Гостите от Кърджали стигнаха до две статични положения до 5-ата минута, но след две центрирания не се случи нищо любопитно.

Последваха няколко опасни атаки за Локомотив, които обаче не завършиха с голов удар.

Второто полувреме започна така, като завърши и първото – с игра предимно в центъра на терена и без опасни голови положения.

Гостите имаха добра възможност в 67-ата минута. След центриране Милен Желев треля с глава, но Хоркаш спаси.

Локомотив Пловдив поведе в 69-ата минута. Гостите от Кърджали имаха възможност да изпълнят ъглов удар. Те заложиха на заучено положение и топката бе изпратена към Лъчезар Котев, който обаче не овладя добре и тя му бе отнета. Последва изключително бърза контраатака, при която Джовани пусна пас към Петър Андреев, който се озова на стрелкова позиция, стреля по диагонала и матира Анатолий Господинов – 1:0.

В 72-ата минута Арда вкара топката в мрежата. Лъчезар Котев даде дълъг извеждащ пас към Станислав Иванов, който надигра Ангел Лясков, излезе сам срещу Хоркаш, първоначално стражът успя да блокира топката, тя тръгна към аутлинията, но Станислав Иванов я достигна и от малък ъгъл я вкара във вратата. След дълго разглеждане на ситуацията с ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Футболистите на Арда се опитаха да натиснат своя съперник в последните минути на срещата, но не се получи и така “смърфовете” постигнаха пета поредна победа и то пред домакинска публика.