Португалия разби Люксембург, а Исландия изкова победа в самия край
Португалия разнебити Люксембург с 8:0, Уелс, Словакия и Исландия постигнаха победи срещу Латвия, Лихтенщайн и Босна

Завършиха четирите срещи от днешния ден на квалификациите за Европейското първенство през следващото лято в Германия. По-рано през деня Хърватия изкова успеха срещу Армения в Ереван с 1:0. Португалия разби Люксембург с 9:0 на стадиона в Брага. Инасио и Рамош вкараха по две попадения до края на първата част. Диого Жота откри головата фиеста през второто полувреме, а докрая на полувремето Орта, Жота, Бруно Фернандеш и Жоао Феликс.

Исландия победи Босна и Херцеговина с гол в края на Финбогасон в много напрегнат двубой. Словакия постигна класически успех срещу Лихтенщайн дошъл с попаденията на Ханцко, Дуда и Роберт Мак само в рамките на първите шест минути. Уелс взе трите точки в Рига срещу Латвия с 0:2, а точни за “драконите” бяха Аарън Рамзи и Брукс.