Роден национал с цял мач при успех на Венеция
Петко Христов бе на висота при победата с 2:1 над СПАЛ.

Тимът на Венеция надделя над състава на СПАЛ с 2:1 в двубой от 24-ия кръг на италианската Серия “Б”.

Цял мач за домакините записа българският национал Петко Христов, който игра с разбит нос.

Както е известно, снажният бранител пострада сериозно в изминалия мач на Венеция в първенството, но това не му попречи да бъде на висота за своя тим в днешния сблъсък.

Христов се отчете със седем изчиствания и две пресичания на топката. Наред с това – той спечели 3 от 4 въздушни дуела и 1 от 2 земни.

Домакините излязоха напред в резултата в 12-ата минута чрез попадение на Танер Тесман, а в 34-ата минута Никола Пиерини удвои преднината на Венеция. Лоренцо Дикман пък върна един гол за СПАЛ в 56-ата минута.

С тази победа Венеция се изкачи до 14-ото място във временното класиране с актив от 27 точки, докато СПАЛ е на 18-ата позиция с 24 пункта.