С Крим на гърдите Украйна получи две дузпи и победи 10 от Кипър
Андрий Ярмоленко се отчете с дубъл за тима, предвождан от Андрий Шевченко

Украйна направи мечтана генерална репетиция за Евро 2020, записвайки категорична победа с 4:0 срещу Кипър в контролна среща в Харков. Успехът на бившата съветска република беше максимално улеснен, тъй като реферът отсъди две дузпи още преди почивката, а освен това остави гостите в намален състав.

Съставът на Андрий Шевченко, облечен в новите си екипи, показваща територия на Украйна включваща и Кримския полуостров, които предизвикаха сериозни реакции в Русия, реализираха по два гола във всяко едно от полувремената.

Домакините откриха резултата в 36-ата минута, когато нападателят на английския Уест Хям Ярмоленко превърна в гол дузпата, отсъдена за фаул на Андреас Панайоту срещу Александър Зубков. Задачата на украинците стана значително по-лесно, тъй като за нарушението си Панайоту получи червен картон.

Малко преди антракта Украйна получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, след който бранителят Олександър Зинченко покачи на 2:0.

След подновяването на играта Роман Яремчук реализира трети гол след асистенция на Марлос, а в 65-ата минута Ярмоленко оформи крайния резултат с удар от близко разстояние.

Украйна е в Група С на Евро 2020, заедно със съставите на Нидерландия, Австрия и Северна Македония.