Сасуоло пречупи борбен Кремонезе с гол в продължението
"Зелено-черните" се доближиха до топ 10

Сасуоло победи Кремонезе с 3:2 в мач от 25-ия кръг на италианската Серия А. “Зелено-черните” стигнаха до успеха с гол в края на резезервата Недим Байрами.

Кремонезе спечели първия си мач в Серия А миналия уикенд, когато надви Рома, а сега бе близо да открадне точка от Сасуоло. Отборът от Кремона изоставаше с два гола на почивката, след като Лауриенте и Фратези отбелязаха две попадения за домакините.

Белгийският нападател Сириел Десерс отбеляза на два пъти за Кремонезе след почивката в 62-рата и 83-ата минути.

Изглеждаше така сякаш Кремонезе ще вземе важна точка в битката за оцеляване, но Сасуоло организира отлична контра-атака в 92-рата минута, която бе завършена със страхотен шут от Недим Байрами – 3:2.

С този успех Сасуоло събра 30 точки и заема 13-ото място, като е на две точки от топ 10. Кремонезе остана с 12 пункта на 19-ата позиция.