Шведките детронираха световните шампионки от САЩ
Сензацията стана факт и Швеция детронира САЩ на 1/8 финалите от дамското световно първенство по футбол

Швеция постигна успех над действащите световни шампионки от САЩ с 5:4 след изпълнение на 11-метрови наказателни удари. В редовните 90 минути и двете продължения на срещата в Мелбърн не си отбелязаха попадение. Така „скандинавките“ детронираха американките и ще първенството ще има своя нов шампион. Следващият съперник на Швеция за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за жени ще бъде Япония, след като „самурайте“ отстраниха Норвегия с 3:1.

И двата тима успяха да създадат голови положения, но световните шампионки определено разполагаха с повече шансове и те ще съжаляват повече, че не стигнаха до крайния успех в редовното време и продълженията. При наказателните удари за Швеция пропуснаха последователно Бьорн и Бломквист, но за САЩ последните две дузпи бяха пропилени от Рапиное и Смит. Развръзката настъпи при седмите изпълнения от бялата точка, като първо О’Хара стреля в гредата за САЩ, а Хуртиг вкара победната дузпа за скандинавките.