Силно представяне за Божидар Краев в мач от Купата на Австралия
Краев помогна на своя тим да продължи напред в турнира

Божидар Краев се радва на добри дни в новия си клуб Уелингтън Финикс. Офанзивният халф се отчете с асистенция за победата на своя отбор с 2:1 като гост на Мелбърн Сити в двубой от 1/8-финалите на Купата на Австралия, като Божката остана на терена до 80-ата минута.

Тимът на Краев елиминира един от грандовете в австралисйкия футбол. За Мелбърн Сити титуляр стартира бившият съотборник на българина в Левски – Нуно Рейш. Бившият защитник на ЦСКА Томас Лам пък вчера се присъедини към Мелбърн.

Краев даде асистенция за първия гол, като Коста Барбарусес откри резултата в 19-ата минута. В 36-ата минута тимът от Нова Зеландия вкара втори гол, като в прегръдките на своите съотборници се озова Бен Уейн.

В края на двубоя Мелбърн Сити върна едно попадение чрез Матю Леки в 84-ата минута. Силните на отбора за нещо повече не стигнаха и Уелингтон Финикс продължи към 1/4-финалите на турнира.