Словения срази Хърватия в Група H, Русия оглави класирането
"Сборная" се наложи с 3:1 като гост на Малта, Словакия и Кипър не си отбелязаха

Соченият за фаворит в квалификационна Група Н отбор на Хърватия инкасира неочаквана загуба с 0:1 при гостуването си на Словения днес.

Санди Ловрич изведе домакините напред в резултата след четвърт час игра, а до края на двубоя гостите така и не успяха да стигнат до изравнително попадение, започвайки със загуба пресявките за Мондиала в Катар.

Временното подреждане в класирането на Група H оглави Русия. „Сборная“ не срещна сериозни затруднения при гостуването си на Малта и спечели мача срещу островната държава с 3:1.

Дзюба се разписа в средата на първата част, а в 35-ата Марио Фернандес удвои.

Джоузеф Мбонг даде надежди на домакините в 56-ата, след като намали изоставането, но Малта така и не стигна до изравнителен гол, а в 89-ата резервата Соболев също записа името си сред голмайсторите.

В третия сблъсък от групата Кипър и Словакия играха 90 минути без да си отбележат и поделиха точките.