Случи се – ПСЖ победи… с 9 души и гол в 93-ата минута

След две загуби на старта на френското първенство, в които не успя да отбележи нито един гол, Пари Сен Жермен най-сетне записа победа. Но пък каква победа!

Драматичният успех с 1:0 над Метц – тим без спечелена точка и без реализиран гол, дойде след гол на Юлиан Дракслер в 93-ата минута. В този момент пък столичани бяха останали с 9 играчи на терена.

Наставникът на ПСЖ Томас Тухел трябваше да разрешава сериозни проблеми заради червените картони от дуела с Олимпик Марсилия през уикенда, а в 65-ата минута се появи нов – в червено бе декориран и Абду Диало.

Но и това не бе всичко. Пет минути преди края на редовното време контузия получи Хуан Бернет, а възможните смени вече бяха извършени.

Дори с 9 души обаче парижани намериха пътя към победата с гол в третата минута на добавеното време.

Случи се - ПСЖ победи... с 9 души и гол в 93-ата минута 1

Анхел Ди Мария пое от въздуха трудна топка около тъч линията, след което навлезе отляво и центрира ниско към Мауро Икарди. Вратарят на гостите изби, но топката отиде към Дракслер, който с глава я прати в опразнената врата – 1:0.