УЕФА въвежда Final Four за финалите на Шампионска лига?

УЕФА обмисля революционна идея, за да завърши турнира Шампионска лига през този сезон. Футболната централа смята да въведе Final Four за финалите на състезанието, като същият план има и за Лига Европа.

По този начин четирите тима, които се класират на 1/2-финалите в турнира, ще играят финална четворка в Истанбул. Ще се проведат два 1/2-финала в един мач, като спечелилите отбори ще спорят за трофея, като за момента финалът е насрочен за 30 май.

В Лига Европа пък двубоите ще се проведат в полския град Гданск, който получи честта да посрещне финала на турнира този сезон.

Очаква се този проект да бъде представен за гласуване във вторник, когато ще се проведе среща между всички 55 представители на УЕФА, за да се обсъди как ще бъде завършен футболния сезон и да се гласува отмяната на Евро 2020.