Здрав черноморски възел задуши Арда

С две попадения на безупречно работещата си голова машина Матиас Курьор Черно море надигра с Арда с 2:0 в напрегнат дуел от седмия кръг на Първа лига, нанасяйки първото поражение за сезона за тима от Кърджали.

Първият домакински успех на Моряците през настоящата кампания, сложи край на негативната им серия от четири мача без победа. Арда пък напусна терена с празни ръце за първи път след три пълни успеха и три равенства в първите шест кръга.

Илиан Илиев отново включи сред титулярите си Даниел Димов и Матиас Курьор, а атаката беше водена от младока Денислав Ангелов, тъй като Исмаил Иса изтърпява наказание. Срещата пропусна и контузеният Родриго.

В рамките на вратата бе Иван Дюлгеров, докато стражът на националния отбор Георги Георгиев остана на скамейката.

От състава на гостите отсъстваха Матеус Леони, Румен Руменов и Михаил Александров, а Киров заложи в предни позиции на атомното трио Спас Делев – Радослав Василев – Иван Коконов.

Матиас Курьор изведе Черно море напред при втората по-опасна атака на своя тим, дошла след като Арда стоеше по-добре на терена в първата четвърт от срещата.

По ирония на съдбата с основен принос за гола бе стражът на гостите Васил Симеонов, който не успя да уцели топката, излизайки напред, за да пресече мек пас на Васил Панайотов и за останалия съвсем сам срещу вратата Курьор не бе особено трудно да търкулне кълбото в мрежата.

Минута преди попадението на Курьор Панайотов шутира от границата на наказателното поле, но ниският му диагонален удар се отклони от страничния стълб.

Домакините нанесеха нов удар по кърджалийци още в самото начало на второто полувреме.

Илиан Илиев-младши изпълни пряк свободен удар отдясно, в близост до тъча и центрира в наказателното поле, където Стефан Велев отправи удар с глава, но вратарят на Арда успя да избие топката. Матиас Курьор обаче бе на правилното място и я довкара, за да увеличи аванса на своя тим – 2:0.

ЧЕРНО МОРЕ – АРДА 2:0 (1:0)

ГОЛМАЙСТОР: 2:0 Матиас Курьор (30, 47)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 33. Мирослав Енчев, 27. Даниел Димов, 2. Цветомир Панов – 71. Васил Панайотов, 70. Стефан Велев – 29. Файсел Касми, 10. Илиан Илиев, 19. Матиас Курьор – 16. Денислав Ангелов

Резерви: 22. Георги Георгиев, 5. Стефан Станчев, 32. Мартин Дичев, 99. Дани Кики, 15. Леандро Андраде, 11. Мохамед Букаси, 88. Павел Георгиев

Старши треньор: Илиан Илиев

Арда: 36. Васил Симеонов – 8. Милен Желев, 5. Петко Ганев, 24. Ребин Сулака – 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев, 11. Александър Георгиев – 9. Спас Делев, 99. Радослав Василев, 17. Иван Коконов

Резерви: 12. Иван Караджов, 33. Иван Тилев, 21. Мартин Костадинов, 4. Милен Стоев, 15. Муса Адад, 10. Светослав Ковачев, 22. Ловре Кнежевич

Старши треньор: Николай Киров