България претърпя тежка загуба и от Бразилия в Лига на нациите
"Трикольорите" допуснаха поражение с 0:3 в Римини

Българските национали претърпяха поредното разочарование във Волейболната лига на нациите в Римини (Италия). Тази вечер „трикольорите“ отстъпиха с 0:3 (16:25, 22:25, 12:25) на Бразилия и след осем мача имат само една победа и 5 точки в класирането. След отбора на България, който заема 14-ото място в подреждането, са само Нидерландия и Австралия. След успеха пък Бразилия вече има 18 точки, с колкото е и Полша.

Националите поведоха с 4:3 в първия гейм на днешния мач, след това имаха аванс от точка и при 5:4. Бразилия изравни и поведе с точка, след което имаше равнество при 7:7. След него бразилците поведоха и взеха инициативата, като тотално доминираха и в крайна сметка затвориха гейма при 25:16 в своя полза.

Във втория гейм „трикольорите“ показаха доста по-равностойна игра. От самото начало българите поведоха в резултата и постепенно увеличиха преднината си на 7:4. „Селесао“ върна две точки за 7:6, а при първото техническо прекъсване българите поведоха с 8:6.

Олимпийските шампиони изравниха при 12:12, равенство имаше и при 16:16. Бразилия дръпна в резултата с 19:17, след което българите се доближиха на точка при 22:23. Алан Соуза изведе „селесао“ до геймбол при 24:22, а Дъглас Соуза донесе успеха на Бразилия във втората част с 25:22.

Възпитаниците на Силвано Пранди стартираха добре и в третия гейм, в който водеха до 8:7, но след изравняване Бразилия отново не остави шанс на „трикольорите“ – 25:12.

България – Бразилия 0:3 (16:25, 22:25, 12:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Николай Къртев, Николай Колев – Владислав Иванов-либеро (Гордан Люцканов, Светослав Иванов, Владимир Станков, Георги Петров)
Старши треньор: Силвано Пранди