Дунав потегли нагоре, вече е на три точки от Топ 3
Йордан Димитров с дубъл при визитата на Монтана

Дунав се доближи само на три точки от челната тройка във временното класиране на Втора лига, след като се наложи с 3:1 като гост на Монтана.

Йордан Димитров даде аванс на русенци малко след средата на първата част, но Мехди Уамри успя да изравни в 66-а минута.

В заключителните акорди Дунав натисна педала на газта и с две попадения в рамките на четири минути прибра пълния комплект точки.

Преслав Петков се разписа в 82-ата минута, а малко след това Димитров сложи точка в спора с второто си попадение за деня.

Дунав, който вече е предвождан от Людмил Киров, вече е 8-и в класирането с 14 точки от 10 мача. Монтана са на 10-а позиция с точка по-малко.

В следващия кръг русенци приемат Витоша (Бистрица), а Монтана гостува на Марица.

Монтана: 12. Петров, 16. Атанатос, 3, Михов, 14. Буров, 5. Ганев, 15. Пройчев, 7. Иванов, 8. Личев, 9. Уамри, 10. Айтов, 20. Бентебал

Дунав: 12. Ангелов, 77. Костадинов, 70. Вълчев, 22. Предев, 45. Хасан, 11. Димов, 66. Колев, 7. Тасков, 17. Комано, 20. Димитров, 23. Будинов