Етър избухна след почивката и отнесе Левски Лом във Втора лига
"Болярите" спечелиха първия си мач от сезона с класическото 3:0

Етър започна ударно сезона във Втора лига, постигайки победа с 3:0 над Левски Лом. „Болярите“ доминираха през вторите 45 минути и заслужено взеха трите точки с отбелязване на три безответни гола гола, като направиха и няколко сериозни пропуска пред вратата на „сините“ от Лом.

През първите 45 минути гостите от Лом стигнаха до попадение чрез Кристиян Григоров, което обаче бе отменено заради засада.

„Болярите“ започнаха много по-офанзивно втората част и още в първите минути след почивката можеха да открият резултата, но удар на Даниел Младенов от воле не намери очертанието на вратата.

В 60-ата минута Кнежевич нанесе два удара към вратата, но първият попадна в обсега на вратаря, а секунди след това бранител успя да отклони в корнер при втория удар.

Натискът на „виолетовите“ даде резултат в 63-ата. Удар на резервата Фемия от фаул бе спасен от Вълков, но Кнежевич първи стигна до избитата топка и от малка дистанция не сгреши.

Домакините удвоиха преднината си в 76-ата минута. Фемия намери отлично Даниел Младенов, който от чиста позиция прати в гредата. За негов късмет топката се върна в него и Младенов съумя от трудна позиция с глава да насочи в мрежата.

Последваха тежки минути за отбраната на гостите, а в 82-ата Мариян Огнянов пропусна да върне интригата и от добра стрелкова позиция прати над вратата на „болярите“.

В добавеното време Даниел Младенов оформи класиката след страхотно подаване на Атанас Кръстев.

Етър: 13. Анатоли Господинов, 21. Атанас Кръстев, 11. Даниел Младенов, 84. Здравко Илиев, 6. Кристиян Кънчев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 14. Радослав Апостолов, 3. Хосе Кордоба, 23. Христо Димитров, 20. Яни Пехливанов

Левски: 1. Диян Вълков, 18. Ваньо Иванов, 13. Раиф Мурадов, 5. Кристиян Григоров, 11. Васил Сапунджиев, 15. Лъчезар Георгиев, 4. Николай Христов, 7. Георги Цеков, 9. Андон Гущеров, 8. Даниел Кутев, 17. Бапианга Танга