Хуркач довърши Медведев и се класира на 1/4-финал в Уимбълдън
Полякът надви поставеният под номер две в схемата с 3:2 сета

Хуберт Хуркач от Полша постигна исторически успех в кариерата си, след като се класира за първи път на четвъртфинал в турнирите по тенис от Големия шлем.

Той го направи след като елиминира втория в схемата Даниил Медведев (Русия) с 2:6, 7:6(2), 3:6, 6:3, 6:3 в четвъртия кръг на Откритото първенство но Великобритания Уимбълдън. Срещата започна вчера, но в четвъртия сет трябваше да бъде прекъсната, заради започнал дъжд като корта.

Така двубоят се продължи днес при 4:3 гейма за поляка и сервис на съперника. В началото, Хуркач веднага реализира пробив, след което взе подаването си, за да изравни резултата – 2:2.  В решаващата пета част 24-годишният поляк направи ранен брейк и успя да запази аванса си до края, като приключи частта отново при 6:3.