Младежите ни се сбориха с Германия, но класата на Мукоко реши мача
Възпитаниците на Александър Димитров загубиха домакинството си на Германия.

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 2:3 пред този на Германия в евроквалификация от група “D”, която се проведе на стадион “Александър Шаламанов”.

Срещата стартира по отличен начин за “лъвчетата” на Александър Димитров, които излязоха напред в резултата в 25-ата минута чрез Станислав Шопов.

С три попадения на Юсуфа Мукоко обаче, които паднаха в 40-ата минута, 48-ата и 69-ата, гостите оформиха обрата в двубоя.

Никола Илиев намали изоставането на родния тим с гол в 93-ата минута, но времето докрая не стигна за нещо повече.

Младежите ни вече изиграха 2 мача, от които спечелиха 4 точки, след като завършиха наравно с Естония 1:1 и победиха Израел с минималното 1:0.

Отборът на Антонио ди Салвио е изиграл само 1 среща, в която Бундестимът се справи с убедителното 3:0 над Косово.

България U21 – Германия U21 (1:3)

1:0 Станислав Шопов (25′)

1:1 Юсуфа Мукоко (40′)

1:2 Юсуфа Мукоко (49′)

1:3 Юсуфа Мукоко (69′)

2:3 Никола Илиев (90+3′)

България: 23. Пл. Андреев, 2. Стойчев, 5. Йеленкович, 4. Петров, 15. Атанасов, 20. Стоянов, 8. Шопов, 6. Ценов, 11. П. Андреев, 10. Илиев, 9. Николов

Германия: 1. Атуболу, 2. Моргалия, 15. Клайне-Бекел, 5. Шмид, 16. Нец, 21. Белер, 18. Вагнер, 8. Рьол, 11. Адейеми, 7. Кнауф, 9. Мукоко