Испанецът ще се бори за рекордна 21-титла от Големия Шлем

Испанецът Рафаел Надал изигра най-силния си мач от началото на сезона и не остави шансове на италианеца Матео Беретини в техния сблъсък от полуфиналите на Australian Open, записвайки победа в четири сета – 6:3 6:2 3:6 6:3.

Надал е на финал - взе скалпа и на Беретини 1

Рафа контролираше случващото се на корта от първата минута, което почти по никакъв начин не се промени в хода на срещата и манакорецът напълно заслужи успеха си, за да се класира за петия си финал на Откритото първенство на Австралия.

Срещата продължи 2 часа и 58 минути, като Матадора пласира само 5 аса срещу 14 за съперника му. Двамата направиха по две двойни грешки и приключиха при относително равенство в успеваемостта на първия сервис.

Надал е на финал - взе скалпа и на Беретини 2

Победата означава, че Надал ще има възможност да спори за рекордна 21-ва титла от Големия шлем. В момента испанецът, както и Новак Джокович и Роджър Федерер, имат по 20 трофея.

Статистиците пък отбелязаха, че днес Надал е записал своята победа номер 500 на твърди кортове.

В спор за трофея той ще излезе на корта срещу победителя в другия полуфинал, изправящ един срещу друг по-късно днес Даниил Медведев и Стефанос Циципас.