Най-после радост за Остриетата – повалиха Нюкасъл
Свраките не спечелиха в шести пореден мач в Премиър Лийг

С гол на Били Шарп от дузпа през второто полувреме Шефилд Юнайтед надделя над Нюкасъл, записвайки първата си победа във Висшата лига през този сезон.

И след този успех обаче Остриетата остават здраво затънали на дъното във временното класиране с 5 точки, девет зад спасителния бряг. Нюкасъл, който записа шести пореден мач без победа, е 15-ти с 18 точки.

През цялото второ полувреме Свраките играха с 10 души, след като халфът Райън Фрейзър получи втори жълт картон в самия край на първата част, само три минути след първото предупреждение.

Единственият гол в мача падна след дузпа, отсъдена за игра с ръка на Федерико Фернандес в наказателното поле на Нюкасъл в 71-ата минута. Ситуацията бе разгледана с ВАР от съдията Анди Мадли и арбитърът взе решение да посочи бялата точка, след което Шарп не сгреши – 1:0.