Ново шоу на Меси в САЩ, Интер Маями отново бие в Купата на Лигите
Аржентинецът вкара 2 гола при успеха над Орландо Сити

Отборът на Интер Маями записа успех с 3:1 над Орландо Сити в мач от 1/16-финалите в турнира Купата на Лигите. Аржентинската звезда на тима Лионел Меси продължава със страхотните си изяви в САЩ. Меси отбеляза два от головете при победата и вече има 5 попадения за новия си отбор.

Двубоят започна превъзходно за Интер Маями. Лео Меси откри резултата в седмата минута, след като бе изведен от Робърт Тейлър и не сбърка, озовал се сам срещу вратаря – 1:0.

Тимът на Орландо отговори десет минути по-късно. Сесар Араухо вкара от близка дистанция за 1:1. До полувремето нов гол не падна и двата тима се прибраха на почивка при равенство 1:1.

В началото на началото на втората част бе отсъдена спорна дузпа за Интер Маями. Нападаелят Жозеф Мартинес вкара от бялата точка за 2:1.

В 72-ата минута Меси сложи точка на спора. Мартинес му поднесе топката и с удар от воле Лео Меси направи резултата 3:1.

Така тимът на Интер Маями се класира на 1/8-финалната фаза турнира, където ще се изправи срещу отбора на ФК Далас.