Победа на Торино предизвика фурор в Европейския парламент
Ирландски евродепутат нахлузи фланелка на любимия си тим след успеха над Сасуоло

Депутатът в Европейския парламент Мик Уолъс очевидно не се притеснява да демонстрира привързаността си към италианския Торино.

Малко след драматичния успех на Торо над Сасуоло ирландецът се появи на заседание в парламента с фланелка на любимия си тим. По ирония на съдбата епичната победа стана факт на Свети Патрик – националният празник на Ирландия.

“Днес е денят на Свети Патрик, а Торино победи Сасуоло в невероятно важен мач. Фактът, че това се случва в деня на Свети Патрик ме прави изключително щастлив“, коментира Уолъс.

Торино изоставаше с 2:0 до 77-ата минута, но в последния четвърт час сътвори забележителен обрат, реализирайки три попадения, и стигна до скъпоценния успех в битката за оцеляване.

Любимият тим на Уолъс заема 17-а позиция в класирането на Серия А с 23 точки, една над зоната на изпадащите.