Доменико Берарди донесе трите точки на "зелено-черните"

Сасуоло спечели с 1:0 срещу Специя в първи мач от 27-ия кръг на Серия А. Единственият гол в двубоя реализира звездата на домакините Доменико Берарди. Италианският национал бе точен в 71-вата минута.

Двубоят на “Мапей Стейдиъм” бе равностоен и предложи ситуации пред двете врати, като домакините бяха отборът с повече чисти положения. През първото полувреме Берарди и Матеус Енрике пропуснаха да вкарат за Сасуоло и резултатът на почивката бе 0:0.

В 71-вта минута Доменико Берарди отбеляза от дузпа, за да донесе успеха на Сасуоло. Малко след това шут на Давиде Фратези срещна гредата.

След този успех Сасуоло събра 36 точки и зае 10-ото място, като има пункт повече от 11-ия Удинезе, който в събота приема Милан.

Тимът на Специя остана с актив от 24 пункта и е 17-ти в таблицата – на пет точки от опасната зона.