Силен ЦСКА триумфира на “Лаута” и нанесе първа загуба на Локо Пловдив
"Червените" сразиха опонента си с голове през първото полувреме

ЦСКА постигна победа с 2:0 като гост на Локомотив Пловдив в последната среща от 12-ия кръг на Първа лига. Попаденията за “червените” отбелязаха нападателите Майкъл Естрада и Дюкенс Назон преди почивката. Хаитянинът пропусна и дузпа в края на първата част. Очакванията на Elitbet за триумф на ЦСКА в срещата на “Лаута” се оправдаха.

Така серията от 11 мача без поражение в първенството на “черно-белите” бе спряна. Все пак Локомотив Пловдив остана на върха в класирането с актив от 29 точки – на една пред втория Черно море и с пет повече от ЦСКА. “Червените” прогресираха до 3-ото място в таблицата с 24 пункта до името си.

Тимът на Александър Томаш игра слабо в защита през първото полувреме. В 15-ата минута Майкъл Естрада направи фрапантен пропуск на кажи речи празна врата. В 20-ата минута обаче еквадорецът откри резултат. Линдсет изведе Естрада очи в очи с Динко Хоркаш и нападателят с мощен шут вкара за 0:1.

В 31-вата минута Дюкенс Назон не успя да преодолее Хоркаш, като вратарят направи страхтоно спасяване. Осем минути след това Естрада комбинира с Назон, който от няколко метра вкара за 0:2.

В добавеното време на първото полувреме Дюкенс Назон пропусна дузпа. Лясков го фаулира и хаитянинът се нагърби с изпълнението, като ударът му от бялата точка бе париран от Динко Хоркаш.

В 62-рата минута ЦСКА вкара трети гол. Назон нмаери Естрада и последният вкара топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

Локомотив трудно създаваше положения пред вратата на съперника. В 81-вата минута Алфа Контре стреля покрай вратата на “червените”.

Локо Пловдив така и не успя да вкара почетен гол, като за първи път през сезона не се разписа. ЦСКА пък постигна пета поредна победа в efbet Лига и продължава изкачването си в класирането.

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш (К) – 44. Ангел Лясков, 12. Ефе Али, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливиер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 21. Амос Юга (К), 29. Майкъл Естрада, 9. Дюкенс Назон, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров