Украйна и Англия не се победиха в спор за първото място в група С
И двата отбора показаха класа

Националните отбори на Англия и Украйна не успяха да се победят в мач от квалификационната фаза на Евро 2024. Срещата завърши при резултат 1:1. Ремито устройва и двата тима за момента, тъй като англичаните остават лидери в групата с актив от 13 точки. Украинците пък заемат втората позиция с 7 пункта. Италианците са трети с три точки.

Украйна изненадващо поведе в резултата в 26-ата минута. Точен бе добре познатия на английските фенове Олександър Зинченко, който се състезава за лондонския Арсенал. До гола се стигна след добре изградена атака по десния фланг и прецизен пас в наказателното поле гарниран с точен удар на Зинченко.

Англичаните обаче се събудиха и изравниха до края на полувремето. Точен за “трите лъва” бе бранителят Кайл Уокър в 51-ата минута. Той получи перфектен диагонален пас от Хари Кейн, който се бе върнал до централната линия да участва в изграждането на атаката на Англия. Тази му идея сработи перфектно и Уокър се озова очи в очи с противниковия вратар.