Янтра изпусна победата при дебюта на Коце Ангелов
Габровският тим надигра втория тим на Лудогорец в първия мач на новия треньор на Янтра Костадин Ангелов

Янтра сложи край на негативната серия, включваща пет поредни загуби, завършвайки наравно – 2:2, с втората формация на Лудогорец в дебюта на новия наставник Костадин Ангелов.

Габровци, от чиито редици отсъстваха няколко основни единици, сред които наказаният Христо Митев и контузените Пламен Кожухаров, Владислав Мисяк, Емил Колев и Костадин Гаджалов, обаче могат да съжаляват, тъй като допуснаха изравнителен гол в добавеното от великотърновския рефер Георги Гинчев време.

Янтра изпусна победата при дебюта на Коце Ангелов 1

Янтра се наслади на летящ старт и излезе напред в резултата oще в 4-ата минута, когато точен беше Християн Кожухаров, който се възползва максимално ефективно от извеждащия пас на Стоян Иванов.

Гостите от Разград изравниха в средата на първата част чрез Петър Гинчев, който се разписа след удар с глава, изпреварвайки в наказателното поле Константин Иванов.

Секунди преди почивката Мартин Ангелов отново даде аванс на домакините след заучено изпълнение на ъглов удар, но когато феновете на стадион “Христо Ботев” предвкусваха дълго чаканата победа, Димитър Митков наказа грешка на Иван Гошев след центриране от пряк свободен удар и изравни за втори път – 2:2.

Дебют за Янтра направиха Георги Върбанов и Константин Иванов.

След равенството габровци заеха 14-о място със 7 точки. Лудогорец II e трети с 19.

В следващия кръг Янтра гостува на 12-ия в подреждането Спортист (Своге). Двубоят е в неделя, 25 октомври от 14.30 часа. На другия ден Лудогорец II e домакин на Септември (Симитли).

ЯНТРА – ЛУДОГОРЕЦ II 2:2 (2:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0  Християн Кожухаров (3), 1:1  Петър Генчев (27), 2:1 Мартин Ангелов (45), 2:2  Димитър Митков (90+2)

Янтра: 23. Иван Гошев, 16. Константин Иванов, 3. Ивайло Иванов, 89. Мартин Ангелов, 71. Тони Иванов, 19. Георги Върбанов, 10. Ивайло Иванов, 21. Стоян Иванов, 6. Петър Казаков, 7. Християн Кожухаров (к), 11. Искрен Писаров

Треньор: Костадин Ангелов

Лудогорец II: 69. Дамян Дамянов, 34. Бранимир Костадинов, 38. Владислав Найденов, 82. Иван Йорданов (к), 75. Петър Генчев, 74. Хюсеин Кельовлуев, 51. Илкер Будинов, 72. Ерол Дост, 50. Цветослав Петров, 52. Тихомир Димитров, 81. Димитър Митков

Треньор: Тодор Живондов

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: “Христо Ботев”, Габрово