С два гола на Искрен Писаров Янтра (Габрово) надигра третодивизионния Дунав с 2:0 в среща от предварителния кръг в турнира за Купата на България, състояла се на Градския стадион в Русе.

Успехът осигури на тима на Стоян Ацаров престижен сблъсък с елитния Черно море в първия кръг на надпреварата.

Габровци акостираха в дунавския град без някои от ключовите си фигури, а дебют направиха вратарят Николай Георгиев и Константин Иванов.

Янтра повали Дунав с дубъл на Писаров, в Габрово чакат Моряците 1

Опитният Писаров откри резултата в средата на първата част, когато се разписа с глава от близка дистанция. Отново той удвои преднината на Янтра четвърт час преди края, пронизвайки вратата на домакините с изящен диагонален шут с левия крак.

Победата в Русе имаше и солиден психологически ефект за Ацаров, тъй като с нея беше сложен край на негативна серия от четири поредни загуби във Втора лига.

В неделя Янтра гостува на Созопол в среща от деветия кръг на втория ешелон.