Федерер се справи с Нори и продължава напред на “Уимбълдън”
№4  в схемата Александер Зверев (Германия) победи американеца Тайлър Фриц със 6:7 (3), 6:4, 6:3, 7:6 (4)

Легендата на мъжкия тенис Роджър Федерер записа победа в своя мач номер 1250. Швейцарецът се наложи с 6:4, 6:4, 5:7, 6:4 на „Уимбълдън“ над Камерън Нори (Великобритания) след 2 часа и 35 минути игра. Така Маестрото стигна до четвърти кръг за 18-и път при 22 участия.  Следващ съперник на Федерер в турнира ще бъде 23-ият в схемата Лоренцо Сонего (Италия). Двамата са се срещнали един път – през 2019-а година на „Ролан Гарос“, когато Федерер печели.

№4  в схемата Александер Зверев (Германия) победи американеца Тайлър Фриц със 6:7 (3), 6:4, 6:3, 7:6 (4) и също се класира за четвъртия кръг.  В следващия си мач Зверев ще премери сили с Феликс Оже-Алиасим, който се възползва от отказване то на австралиеца Ник Кириос заради контузия при 2:6, 6:1.