Литекс и Янтра с реми в Ловеч
В събота ловчанлии се изправят срещу Миньор (Перник)

Втородивизионните Литекс и Янтра 2019 (Габрово) не излъчиха победител, приключвайки наравно – 1:1, в контролна среща, играна на Градския стадион в Ловеч.

Това е и единствения спаринг за момчетата на Живко Желев като домакини по време на предсезонната им подготовка.

Янтра доминираше през цялото първата част и закономерно се оттегли на почивката с преднина от един гол.

Негов автор стана Християн Кожухаров в 12-ата минута, който се разписа след центриране от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле.

След началото на второто полувреме в състава на Литекс бяха извършени много промени, отборът упражни натиск и изравни седем минути след подновяването на играта.

Точен с глава беше преотстъпеният от ЦСКА София Марк-Емилио Папазов с глава, който прати топката в мрежата след центриране на Илиян Капитанов.

До края домакините от Ловеч доминираха, създадоха добри голови положения, но не успяха да стигнат до успеха.

Следващият спаринг на Литекс, който е и последен преди началото на новото първенство, е в събота от 11.00 часа на стадиона в Правец срещу Миньор (Перник).