“Синя” мъка – Левски падна с 0:2 от Ботев във Враца ВИДЕО
Бабунски беше големият герой за домакините, след като вкара и двете попадения

Ботев Враца успя да победи с 2:0 Левски при домакинството си от 2-ия кръг на efbet Лига. Врачани показаха много добра игра и заслужено взеха трите точки.

“Сините” пък втори пореден мач не впечатлиха с представянето си, въпреки че на терена се завърнаха Николай Михайлов и Иван Горанов.

Още в 5-та минута Ботев Враца откри. След постепенна атака, топката стигна до Христов на десния фланг, който центрира перфектно в наказателното поле, където Бабунски се извиси и с глава не остави шансове на Николай Михайлов, който се завърна на вратата на “сините” с капитанската лента.
"Синя" мъка - Левски падна с 0:2 от Ботев във Враца ВИДЕО 1
В 19-та минута домакините изплъниха корнер, който изглеждаше, че Михайлов можеше да улови, но той реши да боксира, но топката остана пред него, а Сержио беше на косъм да отбележи втори гол. Минута по-късно след центриране от пряк-свободен удар Бари успя да отбележи с глава, но беше вдигнат флага за засада, а ВАР потвърди решението.

Пет минуити преди края ВАР отново влезе в действие, след като Станимир Тренчев беше привикан до монитора да прегледа сблъсък между Здравко Димитров и Мартин Николов и той посочи бялата точка. Борислав Цонев застана зад топката, но Красимир Костов спаси!
"Синя" мъка - Левски падна с 0:2 от Ботев във Враца ВИДЕО 2
Минути след подновяването на играта Цонев трябваше да бъде заменен, като изглежда той също е получил контузия, след като брат му Радослав излезе с травма от мача със Славия преди седмица.

В 58-та минута Георги Александров протегна крак към топката в наказателното поле и събори Бабунски без да играе с кълбото. Това доведе до дузпа и №20 в състава на Ботев не сбърка.

Десет минути преди края на терена се появи и Валери Божинов, който не беше приет особено радушно от домакинските привърженици. В 86-та минута именно той беше намерен с центриране в наказателното поле, но ударът му с глава мина над целта.

Така Ботев Враца събра четири точки на първото място, докато Левски е без нито една точка след първите два кръга, тъй като загуби и домакинството си на Славия преди седмица при откриването на шампионата.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов (к) – 2. Валери Христов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов – 88. Йоан Бауренски, 21. Сержиньо, 15. Мирослав Маринов, 81. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров – 20. Дориан Бабунски

резерви: 34. Дамян Дамянов, 37. Никола Гавов, 94. Юлиан Ненов, 6.Антонио Георгиев, 30. Гонсало Виейра, 9. Георги Николов, 10. Теодор Георгиев

Треньор: Даниел Моралес

Левски: 13. Николай Михайлов (к) – 6. Ивайло Найденов, 5. Христос Шелис, 41. Георги Александров, 4. Иван Горанов – 8. Симеон Славчев, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 88. Марин Петков – 79. Мартин Петков

резерви: 66. Племан Андреев, 2. Денис Динев, 17. Антоан Стоянов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Христофор Хубчев, 89. Андриан Краев, 86. Валери Божинов

Треньор: Живко Миланов

съдия: Станимир Тренчев