Петев дебютира начело на Босна с реми при визитата на Финландия
Отборът на българския специалист направи 2:2 в Хелзинки

Българският специалист Ивайло Петев дебютира с реми в първия си официален мач начело на Босна и Херцеговина. Отборът на българския специалист направи 2:2 като гост на Финландия в Група D на старта на квалификациите за Световния шампионат в Катар догодина.

След нулево първо полувреме, гостите реализираха първото попадение след почивката. В 55-ата Миралем Пянич не успя да вкара от дузпа, но веднага след това направи добавка за 1:0.

Финландците стигнаха до пълен обрат благодарение на звездата си Теему Пуки. Футболистът на Норич изравни в 58-ата, а в 77-ата даде преднина на домакините с втория си гол.

Босна все пак си тръгна от Хелзинки с точка, след като Стеванович оформи крайното 2:2 в 84-ата.

Така всички тимове в Група D, с изключение на отбора на отбора на Казахстан, който не игра днес, имат по 1 точка. В другия мач от групата днес Франция стигна до измненадващо реми с гостуващия Украйна.